Podsumowanie sezonu 2015/16 juniorów młodszych BKS Bochnia

Podsumowanie sezonu 2015/16 juniorów młodszych  BKS Bochnia

Na 5 miejscu zakończyli swoje rozgrywki juniorzy młodsi BKS-u Bochnia w ramach rundy wiosennej Małopolskiej Ligi. W 15 meczach zgromadzili 27 punktów. Zdobyte miejsce pozostawia lekki niedosyt, gdyż drużyna prezentowała ciekawy i ofensywny styl strzelając aż 41 bramek. Szwankowała za to gra defensywna efektem czego była strata 30 goli. Do podium zabrakło 1 punktu, na co duży wpływ miała końcówka sezonu i straty z drużynami niżej notowanymi. Sezon 2015/16 był jednak bardzo udany, po powrocie na najwyższy poziom rozgrywkowy w rundzie jesiennej drużyna zajęła 4 miejsce w grupie mistrzowskiej, w okresie zimowym zdobyła Mistrzostwo Polski Futsalu oraz zajęła 5 miejsce w Halowym Finale Małopolski, a na wiosnę potwierdziła swój potencjał plasując się w czołówce drużyn małopolski. Najlepszym strzelcem zespołu z 9 trafieniami został Mirosław Tabor. Na drugim miejscu uplasowali się Dominik Juszczak oraz Tomasz Palonek (po 6 bramek). Szczególnie dokonanie Palonka robi wrażenie, gdyż na zdobycie 6 bramek potrzebował 3 pierwszych kolejek. Niestety w 4 kolejce w Wołowicach doznał poważnej kontuzji i do końca roku drużyna musi sobie radzić bez czołowego strzelca ligi. Najlepszy w klasyfikacji asyst okazał się Dominik Juszczak (6 asyst), a na drugim miejscu znaleźli się Bartłomiej Chlebek i Paweł Szot (po 3 asysty). Przed zawodnikami okres roztrenowania, po którym 12 lipca rozpoczną przygotowania do rozgrywek w Lidze Małopolskiej.

Wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w Bocheńskim Klubie Sportowym zapraszamy na treningi, szczegóły dostępne będą na stronie internetowej.

Serdeczne podziękowania ze strony zawodników, działaczy, trenerów kierujemy do wszystkich, którzy wspierali rozwój bocheńskiej młodzieży. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć firmą: Koptor, Lemon, STAN-TAR, Lena Tour, Gomarstal, Kolor Plus Studio.

Serdecznie podziękowanie za poświęcenie swojego czasu i doświadczenia kierujemy panom: Wojtkowi Juszczakowi i Ryszardowi Tacikowi, którzy wspierali drużynę podczas treningów i rozgrywek ligowych.